Autíčka LiškaAutíčka Liška Plzeň
autickaliska@email.cz
Bendova 48, Plzeň
Po-Pá od 7:30 do 16:30h

Leštění světel

Světla před vyleštěnímSvětla po vyleštění

Nekupujte nová světla, většinou stačí nechat je vyleštit!

Renovace světlometu Vašeho vozu není jen kosmetickou úpravou. Narušením povrchu světlometu drobnými oděrkami a oxidací (vliv přímého slunečního záření) se snižuje průnik světelných paprsků plastovým krytem světlometu a dochází k nižší svítivosti světlometu, což má vliv na vaši bezpečnost při jízdě. Na stav povrchu světlometu má nezanedbatelný vliv používání agresivnějších tekutin do ostřikovačů světel (např. tekuté stěrače), doporučujeme proto používat běžné značky náplní do ostřikovačů a vyhnout se podezřele levným neznačkovým tekutinám.

leštění_oderky

Tato závada způsobuje nejen špatnou viditelnost za zhoršených světelných podmínek při jízdě, ale je zároveň i vážnou závadou při STK. Leštění světel tyto problémy vyřeší.

Námi používané materiály od společnosti 3M a metoda vybrušování a jejich následné vyleštění zaručuje vysokou kvalitu renovace a dlouhou trvanlivost. Existuje i metoda se závěrečným lakováním vyleštěných částí světlometů, ale trvanlivost vyleštění tím není prodloužena a po několika letech je třeba navíc lak zbrousit a provést nové leštění.

Cenu renovace světel stanovíme podle rozsahu poškození. V každém případě je lepší krátká individuální konzultace na místě v autoservisu s naším přijímacím technikem, který zhodnotí stav povrchu světlometu.

Cena za vyleštění obou světlometů u běžného typu vozidla se skládá z částky za materiál ve výši 500,- Kč a práce ve standardní hodinové sazbě 468,- Kč. Průměrná doba leštění světlometů se pohybuje od 1,5  do 2,5 hodiny. U větších typů světlometů s různými tvary zaoblených ploch počítejte se zvýšením ceny v závislosti na poškození a pracnosti. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Lubomír LiškaAutíčka Liška20.11.2020