Autíčka LiškaAutíčka Liška Plzeň
autickaliska@email.cz
Bendova 48, Plzeň
Po-Pá od 7:30 do 16:30h
* Změna pracovní doby - od 7:30 do 10:00 v pozdějších hodinách pouze vyzvednutí opravených vozidel *

Opravy a servis klimatizací

Specializujeme se na kompletní servis a opravy všech typů klimatizací osobních a užitkových automobilů. Nabízíme opravy a servis klimatizací s novým typem chladiva R – 1234yf, které je od v současné době jako jediné schválené pro výrobce nových vozidel z hlediska vlivu na životní prostředí.

Zabýváme se opravami prasklých hadic a trubek klimatizačního systému vozidel, řešíme problémy s kondenzátory a kompresory klimatizací.

Při zjištěné problémové funkčnosti klimatizace nabízíme zákazníkům v první fázi kompletní diagnostiku závady, kdy je potřeba zjistit přesnou příčinu špatného chodu klimatizace. Po diagnostice stanovíme cenu opravy, která závisí na povaze problému – buď se může jednat o pouhou údržbu klimatizačního systému (např. nedostatek chladiva, ucpaný vysoušeč nebo zdeformovaný kondenzátor) v horším případě je identifikována závada některé součásti okruhu klimatizace, tzn. vadný kompresor, blokovaný expanzní ventil, děravé spojovací součásti systému A/C.

klima_trubka1klima_trubka2


V každém případě jsou všechny servisní zásahy prováděné při uzavřeném okruhu klimatizace bez kontaktu s okolním vzduchem pomocí automatické stanice pro plnění klimatizací.

Množství doplňovaného chladiva do klimatizace závisí na konkrétním typu chladícího systému a je přesně stanoven výrobcem. K proplachu se používá chladivo, aby se zamezilo poškození vnitřních součástí klimatizačního okruhu působením rozpouštědel. Zároveň je důležité doplnit do systému správný typ oleje ve vhodném množství a viskozitě, který je nezbytný pro zachování výkonnosti a dlouhé funkčnosti okruhu klimatizace. Pro každý typ kompresoru a druh vozidla se používá specifický olej.

Závěrečnou fází je dezinfekce výparníku – odstranění bakterií a mikroorganismů, které mohou být příčinou nepříjemného zápachu ve vozidle, při použití běžného osvěžovače vzduchu se tyto problémy nevyřeší, pouze důslednou dezinfekcí můžete o mnoho zlepšit kvalitu vzduchu v kabině vašeho auta.

Opravy hadic, kompresorů a ostatních součástí systému účtujeme běžnou sazbou hodinové práce mechanika.

Lubomír LiškaAutíčka Liška6.2.2024